Imponujące gwiazdkowe drzewko wykonane z przepysznych kruchych ciasteczek ucieszy miłośników dekoracji świątecznych. Wspaniale się prezentuje, a przy okazji można później schrupać na deser.
To już mój ostatni wpis, żegnam się z Wami moi kochani czytelnicy na zawsze. Dziękuję wszystkim za odwiedziny i miłe komentarze, dziękuję za zawarte znajomości i przyjaźnie oraz serdeczności, których tutaj nie brakowało, wszystkich będę mile wspominać.
A przy okazji składam najserdeczniejsze życzenia swiąteczne i wszelkiej pomyslnosci w nadchodzącym roku.
Jolanta Starys 🙂
Składniki:
- 500 g mąki tortowej
- 300 g solonego zimnego masła
- 100 g jasnego brązowego cukru
- 2 łyżki cukru waniliowego
- 80 g zmielonych migdałów
- 2 duże żółtka
- 4-5 łyżek zimnego mleka
- 140 g białego lukru
- kolorowe cukrowe groszki
Wykonanie:
- Masło rozetrzeć z mąką, dodać cukier i zmielone migdały, wymieszać.
- Dodać żółtka i 4 lub 5 łyżek zimnego mleko.
- Ciasto wyrobić do połączenia składników.
- Uformować w kulę, zawinąć w folię i schłodzić 30 minut.
- Blat podsypać mąką i rozwałkować ciasto o grubości 0,3 cm.
- Wykrawać za pomocą foremek gwiazdki po 4 szt. o różnych wielkościach.
- Piec w nagrzanym piekarniku, w temp. 190 st. C, przez 15 minut lub do zarumienienia.
- Po upieczeniu odstawić do wystudzenia.
- Następnie udekorować białym lukrem.
- Ułożyć piętrowo, formując choinkę.
- Na końcach ciastek ułożyć kolorowe groszki.
Uwaga:
Ciasteczka można nałożyć na stelaż, jeśli taki macie, wówczas należy w każdym ciasteczku zaraz po upieczeniu wyciąć niewielkie kółko.
Smacznego 🙂
Jej, Jolu, będzie mi tu Ciebie bardzo brakowało… 😦
Dziękuję Ci za moc wspaniałych przepisów i kulinarnych inspiracji! Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę cudownych Świąt! 🙂
P.S. Drzewko jest cudne!
PolubieniePolubione przez 1 osoba
Joluniu moja kochana nie mam poczty jak syn przyjedzie to może cos poradzi ,dlaczego ,? dlaczego ? co sie stało ? Choinka jak marzenie
.sciskam
PolubieniePolubienie
Ojj smutno 😦 Pozdrawiam, życząc wesołych świąt!
PolubieniePolubienie
Nie znikaj na zawsze, lecz na chwile…:( Choineczka wybitna,do schrupania 😉 Wesołych, rodzinnych, pełnych miłości i radości Świąt !!!!
PolubieniePolubienie
Fantastyczne, genialny pomysł! Wesołych i zdrowych świąt 🙂
PolubieniePolubienie
Fantastyczna choinka !
PolubieniePolubienie
Śliczna choinka! 🙂 Nie znikaj, odpocznij trochę i wracaj do nas! 🙂
PolubieniePolubienie
Wypiek oczywiscie musniety reka mistrza, wiec nie wyobrazam sobie jak mogloby zabraknac Twoich inspiracji kulinarnych i dolaczam sie do prosby o powrot do Nas. Pozdrawiam
PolubieniePolubienie
Az zal sciska serce, nie do wiary ? Byłem tu czestym gościem, zawsze podziwiałem Twoje dziela kulinarne i nigdy nie moglem się napatrzyć na wielki kunszt i wytworność z jakim prezentowalas swoje kulinarne cuda. Zawsze podziwialem Twój talent i ogromne możliwości i zal mi, ze to już ostatni post, choc mam nadzieje, ze tutaj jeszcze powrócisz.
Dozgonny wielbiciel. Pozdrawiam 😉
PolubieniePolubienie